Přednáška norské sklářky Lene Charlotte Tangen – pondělí 12.12.16 od 18h

pozvankage18-cz

Tangen studovala na Dánské královské akademii výtvarných umění v Kodani, kde také objevila lásku k tavenému sklu. Zúčastnila se mezinárodní sklářské výstavy Stanislav Libenský Award 2011 a v roce 2015 byla jejím členem poroty. Měla studio na Bornholmu v Dánsku pracovala se sklem. Ze staré pevnosti, kousek do norského Osla, vytvořila umělecké centrum s rozsáhlým ateliérem skla věnujícím se studeným technikám jeho zpracování.

Lene Tangen se nedávno zúčastnila umělecké expedice na severní polární kruh, kde pobývala na vědecké výzkumné plachetnici Barkentine. Spolupracovala s dalšími umělci a vědci a díky výzkumu polárního prostředí se mohla plně ponořit do atmosféry, která inspiruje většinu jejích děl.

Lene se účastnila řady mezinárodních skupinových i sólových výstav a v současné době připravuje novou samostatnou výstavu. Její práce jsou k vidění v soukromých sbírkách, na výletních lodích, v muzeích a interiérech.

Lene pracuje jako kurátorka v Lørenskog kulturním centru a také jako umělecká poradkyně pro Národní muzeum v Oslu.

V současné době kurátoruje výstavu skupiny Nová věčnost / New Eternity Pavla Karouse, Adama Stanka a Heleny Sequens. Je naplánován také workshop ve spolupráci s uprchlíky. Vernisáž výstavy s názvem Fašismus a Figurace se bude konat 09.12.2016.

Fotografie z přednášky: