Skleničky Stanislav Libenský 69

 

Libensky 69 b

 

Limitovaná reedice unikátního nápojového servisu navrženého prof. Stanislavem Libenským pod názvem Stockholm v roce 1969 

 

Exkluzivní a jako jediná dostupná souprava legendy českého skla

Sklenička pro každou příležitost

 

V letech 1968 -1972 byla postavena podle projektu Jana Bočana, Jana Šrámka a Zdenka Rothbauera budova československé ambasády ve Stockholmu. Architekti si zvolili dvojici Libenský-Brychtová pro dotvořeni interiéru a sklářská dvojice do této budovy vytvořila z taveného skla plastiky, světelné objekty a strukturální stěnu. Stanislav Libenský navíc – výlučně pro toto konkretní prostředí –  navrhl koktejlový soubor s názvem Stockholm. Původní návrh šestidílné nápojové  soupravy je z roku 1969, vlastni realizace proběhla v limitované sérii v tehdejším podniku Karlovarské sklo (Moser) v Karlových Varech v roce 1972. Jedná se o soubor číší z foukaného a zabroušeného křišťálového skla. Osud nápojového skla ze stockholmské ambasády je neznámý, v České republice je z původní originální série pár jednotlivých číší v rodinném používání u paní Brychtové a jedna sada v Severočeském muzeu v Liberci (ta byla vystavena na řade prestižních vystav doma i v zahraničí),“ uvádí Mgr. O. Palata, kurátor a jeden z největších znalců  Libenského díla.

Nápojový servis obsahuje šest skleniček: na bílé a červené víno, vodu, whisky, likér a šampaňské. Každá sklenička je signovaná značkou SL 69 a číslovaná. V této edici je vydáno pouze 500 exemplářů tohoto souboru.

Zisk z prodeje je věnován na podporu Stanislav Libenský Award. Ta je udělována každoročně za nejlepší absolventskou práci studentů českých i zahraničních vysokých škol.

Skleničky jsou vyrobeny ruční technologií, foukáním do dřevěné formy – tzn. Každý kus je originál. Absolutní důraz je kladen na kvalitu jednotlivých skleniček. Nápojový servis prochází několikastupňovou přísnou kontrolou kvality. Servis je k dostání v luxusním dárkovém balení autora Jana Činčery.

Výjimečná příležitost pro znalce designu, úžasný doplněk Vašeho interiéru, kvalitní servis i pro denní použití.

Pro více informací prosím, kontaktujte Pražskou galerii českého skla, výhradního prodejce a majitele střihů těchto skleniček.

Libensky 69 a